Migawki

2. Ciekawostka klimatyczna Bremerhaven nr 1: śnieg

27 stycznia 2019
Śnieg czy deszcz

Śnieg czyli deszcz

Mieszkam w Bremerhaven na stałe od 2016 roku, a przebywam dłuższy czas już od lat pięciu. To krótko, żeby mówić o długoletnich obserwacjach, ale na tyle długo, aby zaobserwować główne tendencje klimatu.

Trzeba się przyzwyczaić, że w Bremerhaven nad Morzem Północnym głównie pada deszcz. A także to tego, że pogoda potrafi się zmieniać kilkakrotnie w ciągu doby. Prosto z deszczu może wyłonić się nagle bezchmurne niebo. A z kolei piękny słoneczny błękit może się w ciągu pół godziny zasnuć się chmurami. Rzadko kiedy pada tutaj śnieg. A nawet kiedy spadnie, to sobie nie poleży. Ostatnio sfotografowałam śnieg wieczorem, następnego dnia cieszyłam się na sesję zdjęciową w śniegu. Ale po kilku godzinach dawno zastąpił go deszcz.

W związku z tym ogródki przez większość roku są tutaj zielone.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
iwnowaanabell Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
anabell

Zapomniałam się zapytać które ciasteczka są bezglutenowe, więc chyba tylko na nie popatrzę, co mi wyjdzie korzystnie na linię;)
U mnie też jakoś śniegu nie widać, ale skłamałabym mówiąc, że za nim tęsknię. A gdyby tak jeszcze, jak rok długi, temperatura była stała, np.+21 w cieniu to miałabym pełnię szczęścia. Ale prognozy na lato fajne nie są, do tego dochodzi wiadomość, że ten wulkan koło Koblencji wydala z siebie coraz więcej gazów.
No, fajne to Twoje nowe mieszkanko.
Miłego;)

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for iwnowa needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page