Migawki

2. Ciekawostka klimatyczna Bremerhaven nr 1: śnieg

27 stycznia 2019
Śnieg czy deszcz

Śnieg czyli deszcz

Mieszkam w Bremerhaven na stałe od 2016 roku, a przebywam dłuższy czas już od lat pięciu. To krótko, żeby mówić o długoletnich obserwacjach, ale na tyle długo, aby zaobserwować główne tendencje klimatu.

Trzeba się przyzwyczaić, że w Bremerhaven nad Morzem Północnym głównie pada deszcz. A także to tego, że pogoda potrafi się zmieniać kilkakrotnie w ciągu doby. Prosto z deszczu może wyłonić się nagle bezchmurne niebo. A z kolei piękny słoneczny błękit może się w ciągu pół godziny zasnuć się chmurami. Rzadko kiedy pada tutaj śnieg. A nawet kiedy spadnie, to sobie nie poleży. Ostatnio sfotografowałam śnieg wieczorem, następnego dnia cieszyłam się na sesję zdjęciową w śniegu. Ale po kilku godzinach dawno zastąpił go deszcz.

W związku z tym ogródki przez większość roku są tutaj zielone.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
iwnowaanabell Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
anabell

Zapomniałam się zapytać które ciasteczka są bezglutenowe, więc chyba tylko na nie popatrzę, co mi wyjdzie korzystnie na linię;)
U mnie też jakoś śniegu nie widać, ale skłamałabym mówiąc, że za nim tęsknię. A gdyby tak jeszcze, jak rok długi, temperatura była stała, np.+21 w cieniu to miałabym pełnię szczęścia. Ale prognozy na lato fajne nie są, do tego dochodzi wiadomość, że ten wulkan koło Koblencji wydala z siebie coraz więcej gazów.
No, fajne to Twoje nowe mieszkanko.
Miłego;)