Blog

6. Jestem zblokowana czyli o niemocy twórczej

29 stycznia 2020

Po dłuższej nieobecności i dłuższej przerwie w pisaniu zawsze trudno się wraca.
To nie tak, że nie mam o czym pisać. Palce świerzbią mnie niemal każdego dnia, wiele zdań spływa na klawiaturę, ale ląduje w katalogu szkice. A życie płynie dalej, następnego dnia mam kolejny pomysł czy pomysły na nowy wpis, więc tym bardziej nie potrafię się skupić i dokończyć poprzedniego.
Rośnie mi ilość szkiców, ale nie potrafię jakoś ich dokończyć. A to nie takie porównania w tekście, a to mi brak puenty. A to zdjęć nie mam kiedy wyszukać. A to mi się żadne ze zdjęć nie podobają. A to ze wszystkiego wychodzi coś tak miałkiego jak drobne kamyki.

Kamienie

Kamienie

Jest to tym bardziej wkurzające, że tematy, o których ostatnio myślę i które poruszam w tych powstających szkicach, są naprawdę ciekawe i nie chcę ich załatwić tekstem, z którego nie będę dumna czy chociaż zadowolona. To ma być coś, a nie kulejąca bylejakość.
Pisanie wpisów pamiętnikowych, jak widzimy po częstotliwości Migawek, też nie bardzo mi wychodzi.
Każde takie dłuższe skupienie się owocuje więc kolejnym szkicem, który trafia do blogowej szuflady.
W sumie już się obawiam, czy i ten wpis nie wpadnie do szkiców i nie dostanie tam zapaści lub nie zakończę go jakimś wymyślnym filozoficznym zdaniem, na którym się zawieszę. I znów nie będę umiała nacisnąć guzika Opublikuj..
Więc może będzie lepiej, jak dokończę go w tym miejscu.

Powierzchnia dna morza, odpływ

Powierzchnia dna morza, odpływ

Bo inaczej znów dam się ponieść i wyruszę na spotkanie morza …
Jak sami widzicie, ten widok nie sprzyja gadaniu. Znacznie lepiej mu w ciszy.
Albo przy bardzo dobrej muzyce, która mi ostatnio towarzyszy.

R.E.M. AROUND THE SUN

R.E.M. AROUND THE SUN


Katie Melua, Pat Metheny

Katie Melua, Pat Metheny

12
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AntaresiwnowajotkaAnnette ;-)anabell Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Świechna

I u mnie tak bywa, zazwyczaj nie jestem zadowolona z tego, co napisałam, chociaż poprzeczki wcale nie stawiam sobie wysoko 🙂 Wiele razy zaczynam coś pisać, potem wrzucam to do archiwum i odnajduję po roku …

anabell

Często tak się dzieje, gdy chcemy za wiele „powiedzieć” za jednym razem., w jednej notce. W pewnym momencie zaczyna „brakować gazu”. I w związku z tym przyjęłam taktykę, by pisać dopiero wtedy, gdy mam w głowie zsyntetyzowaną całość., by nie pogubić się potem w szczegółach nadmiernie je rozwijając.
Serdeczności;)

jotka

Każesz mi się zastanowić czy w ogóle powinnam pisać n blogu, bo czasem jestem impulsywna i gdyby nie szacunek do czytelników, to czasem publikowałabym na gorąco wszystko, co wymyślę.
Trudno niekiedy poskromić myśli, ale i ciągłe poprawianie tekstu tez chyba nie wychodzi nam na dobre, bo można stać się autorem jedynego tekstu i basta…a emocje i przemyślenia ad hoc ulatują bezpowrotnie.

Antares

Czyżby blokujący człowieka perfekcjonizm? Tak generalnie w życiu i w pracy ostro walczę z perfekcjonizmem, który mi zawsze bardzo przeszkadzał w kończeniu czegokolwiek. Wiecznie było jeszcze coś do poprawienia. Robię co mogę, by wcielać w życie zasadę „done is better than perfect”. Chyba mi się coraz lepiej udaje. A co do bloga – w całej mojej blogowej historii wpisy tworzę za jednym razem od początku do końca. Tylko sprawdzam w nieskończoność przed publikacją, po której i tak jeszcze widzę potrzebę poprawek 😀 Wyjątkiem były początki odsłony „izi izi” rok temu, gdy popełniłam aż 5 szkiców z pomysłami na wpisy. Do… Czytaj więcej »

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for iwnowa needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page