Regulamin

Drogi Czytelniku,
Tutaj właśnie rodzi się (w mniejszych czy większych bólach), i mam nadzieję w najbliższym czasie powstanie regulamin tego bloga.
W tej chwili przychodzą mi do głowy tylko najważniejsze zasady.

Moje zasady pisania:
1. Lubię pisać dużo i czasem często. Robię to dla przyjemności i w chwilach, które są moje.
2. Szanuję moich Czytelników i dlatego czasem nie odpowiadam na komentarze. Jeśli uważam, że napisałam dobry tekst, to on powinien przemawiać sam za siebie. Czasem odpowiadając na każdy komentarz mam wrażenie, jakby to była masturbacja: i jeszcze raz podziękuję, jeszcze raz docenię, że ktoś się uśmiechnął czy wzruszył itd. To dlatego ostatnio coraz mniej piszę pod tekstem, a większą uwagę przywiązuję do tego, co jest w samym tekście. Mam nadzieję, że będzie to z korzyścią dla tego, co piszę.
3. Lubię Wasze odwiedziny i najczęściej w odpowiedzi na pozostawiony komentarz zamiast odpowiadać na moim blogu wolę udać się do Was i sprawdzić, co nowego u Was i co napisaliście.
3. Czasem bardzo intensywnie pracuję. Po całym dniu przed ekranem nie mam chęci ani siły dalej siedzieć i pisać coś na komputerze. Wtedy też nie komentuję, nie piszę, nie odwiedzam albo odwiedzam, ale nie zostawiam komentarzy nawet na ulubionych blogach. Mądry czytelnik zrozumie.
4. Na tym blogu prezentuję w większości moje własne zdjęcia i wyłącznie własne teksty. W przypadku cytatów czy to tekstowych, czy zdjęciowych zawsze staram się podać ich źródło.

A teraz zasady komentowania, to jest fragment przeznaczony dla komentatorów.
1. Nawet jeśli jesteś przypadkowym komentatorem, zaglądającym tu jedynie po to, żeby przeczytać jednego posta, zaloguj się proszę, o ile masz konto na bloggerze, albo chociaż podaj jakiegoś nicka – będzie mi wygodniej odpowiedzieć na Twój komentarz, albo rozróżnić od siebie różnych Anonimowych.
2. Tu nie jest miejsce na korepetycje z rozumienia z czytania!
Komentuj jeśli chcesz, ale najpierw przeczytaj dokładnie napisany tekst. Dla nierozumiejących tego, co napisałam, nie mam ochoty specjalnie się starać.
3. Nikogo nie zmuszam do czytania tego, co napisałam. Mój blog – moja swoboda.
Tylko ja sama decyduję, o czym piszę.
4. Nie zamieszczam reklam, dopóki nikt nie złoży mi rozsądnej propozycji. Nie interesuje mnie zarabianie groszy, bowiem blog nie jest dla mnie głównym źródłem dochodów. Mam z czego żyć i nic nie muszę.
Ewentualnych poważnych reklamodawców proszę o kontakt na priv.
5. Nie uznaję zasady, że muszę cokolwiek: nie muszę umieszczać nikogo w linkach, nie muszę komentować na siłę u nikogo, mogę jednak zrobić to wszystko, jeśli mam na to ochotę.

Stan na dzień 1. lutego 2011 roku.

Jeśli się coś zmieni, będzie aktualizacja niniejszego regulaminu.