Blog

Noworoczne postanowienia na Nowy 2023

3 stycznia 2023

W pakiecie z Nowym Rokiem najczęściej dostajemy mocny ładunek dobrej energii, a wraz z nią podejmujemy różne postanowienia noworoczne.

Tym razem koniec roku był u mnie tak intensywny zawodowo i prywatnie, że nawet nie miałam kiedy usiąść i spisać żadnych postanowień.

Czy w ogóle jakieś muszą być? Niekoniecznie 🙂

Ale ja lubię sobie stawiać cele i je realizować. Jeden z nich – podjęty już w ubiegłym roku – właśnie realizuję i mam przy tym mnóstwo frajdy. Kolejne cele i plany przychodzą do mnie właściwie same i ostatnio w większości przynoszą dużo radości.

No to może nie będę lać wody, pokażę jak wygląda moja krótka lista postanowień noworocznych:

  1. W rozpoczynającym się właśnie 2023 roku będę kontynuować plany rozpoczęte w ubiegłym – i cieszę się, że coraz lepiej mi to idzie.
  2. Chcę też zachować to, co udało mi się rozpocząć pod koniec tego ledwo co zakończonego poprzedniego roku.
  3. Będę coraz częściej wdzięczna za to, co mi przynosi każdy kolejny dzień
  4. Z większą troską i wyrozumiałością traktować siebie – a przynajmniej tak samo dobrze, jakbym traktowała najlepszą Przyjaciółkę.
  5. Czekają mnie podróże bliskie i dalekie.
  6. Mam zamiar dalej dbać o siebie w dobry, mądry sposób.
  7. Mam chęć na więcej sztuki i kultury w życiu, więc będę szukać możliwości, żeby czerpać i z tych źródeł.

I to w zasadzie koniec listy. Szczegóły już sobie spiszę sama, bo są dość osobiste. A właściwie będę je realizować nawet bez spisywania. Po tylu latach wiem, jak to robić.

A u Ciebie jak tam z planami noworocznymi? Masz jakieś? Chcesz mi o nich opowiedzieć?

Park Speckenbüttel, BHV

Park Speckenbüttel, BHV

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
anabell

Tak z 50 lat wcześniej przestałam robić noworoczne postanowienia – i od razu zrobiło mi się lepiej. Jedyne, nigdy nie spisane moje postanowienie to „żyj w zgodzie sama ze sobą i daj innym żyć”. I co roku w Sylwestra myślę jedynie o tym, by nowy rok nie był gorszy od minionego, bo życie mnie nauczyło, że zawsze może być gorzej, a lepiej- tylko czasami. Spełnienia marzeń Ci życzę!!!!

jotka

W zasadzie dotyczą mnie dwa ostatnie Twoje postanowienia, bo wszelkie inne plany zależą od samopoczucia lub niespodzianek zdrowotnych.
Wszelkich atrakcji zawodowych i towarzyskich miałam dość przez 37 lat pracy, teraz cieszę się wolnością bez zobowiązań i doceniam to bardzo.
Czasami trzeba wyluzować i nie planować nic, cieszyć się tym, co przynosi kolejny dzień:-)

PKanalia

jak zwykle nie robię żadnych podsumowań i podsumowań noworocznych…
znaczy robić robię czasami jedno lub drugie, ale nie ma to żadnego związku z jakimiś oficjalnymi, formalnymi datami i podziałami czasu…
przykładowo: przypuśćmy, że coś tam sobie postanowię, to nie ma wtedy „od pierwszego”, „od poniedziałku”, czy „od Nowego Roku”, tylko jest „od Teraz” (wersja hard) albo „od pierwszej możliwej chwili” (wersja lajt)…
p.jzns 🙂

PKanalia

*/errata… ma być „żadnych podsumowań i postanowień”…

Annette ;-)

Postanowień noworocznych nie robię, choć raz zdarzyło mi się coś postanowić i zrealizowałam to w 100%, czyli chcieć to móc, ale musi to być coś, na czym nam naprawdę zależy, bo inaczej polegniemy w przedbiegach. Pozdrawiam 🙂

alElla

Klik dobry:)
Nigdy nie robiłam żadnych noworocznych postanowień. 1 stycznia jest dla mnie tylko umowną datą, która niczego istotnego w zasadzie nie rozpoczyna. Dla mnie liczą się ważne wydarzenia w życiu. To one są przełomowe i to one coś kończą lub rozpoczynają oraz skłaniają do podejmowania wszelkich postanowień. Także korygują wcześniej podjęte postanowienia.
Pozdrawiam serdecznie.

Karimkow

Moim postanowieniem był rowerek stacjonarny do ćwiczeń odkąd pracuję na homeoffice. Zamówiony 5 stycznia, na razie dzielnie się trzymam, ale ciekawe kiedy zacznie służyć za wieszak na ciuchy 🙂

Ultra

Super, Twoje postanowienia są realne i podpinam się do nich.
Serdecznie pozdrawiam

Nitager

Moje postanowienia na Nowy Rok:
2019 – schudnąć 15 kilo
2020 – schudnąć 5 kilo
2021 – schudnąć
2022 – nie przytyć
2023 – p…lę to! Idę po batonika!

17
0
Would love your thoughts, please comment.x