Blog

Sprawa płotu, a ochrona ubezpieczeniowa w Niemczech

15 stycznia 2017
Mam ostatnio bardzo dużo pracy, z którą muszę zdążyć terminowo, więc niewiele mi pozostaje energii i weny do pisania na blogu. Ale trochę spraw się oprócz pracy nałożyło. Pomyślałam więc, że w tak zwanej przerwie technicznej opowiem Wam, jak się mają sprawy naszego płotu, a raczej ogrodzenia.
Jak zapewne pamiętacie, w Wigilię 2016 w nasze ogrodzenie wjechał samochód. Pisałam o tym w poście pod tytułem Jak najechał nas Mikołaj. Po naszej stronie zniszczył sporą część narożnika, a u sąsiada całkowicie zniszczył bramę wjazdową.

Od tego czasu minęło trochę czasu, a w ubiegłym tygodniu byliśmy w kancelarii prawnej, której w ramach ubezpieczeniowej ochrony prawnej zdecydowaliśmy się oddać sprawę naprawy szkody i refundacji naprawy płotu.
Naszą sprawą zajęła się prawniczka, która od razu wiedziała, co robić. Skontaktowała się z policją, dostała numer sprawy, poprosiła o zdjęcia (hmmm, policja miała udostępnić zdjęcia na prośbę prawnika). Tak więc w ubiegłym tygodniu porobiłam zdjęcia, jak wygląda teraz płot po wypadku.
Zdjęcia porobiłam i wysłałam, a teraz czekamy aż skontaktuje się i wystąpi o naprawę szkody do ubezpieczyciela samochodu. Nawet, jeśli samochód był ukradziony, to ubezpieczenie OC, które płacił właściciel, musi ostatecznie zrefundować szkodę.
Co nie znaczy, że to wszystko wygląda tak różowo.
Na wizji lokalnej pojawił się producent płotów i powiedział, że takich w wersji ocynkowanej ich firma już nie produkuje, więc tak naprawdę trzeba będzie pewnie zamówić cały inny płot, bo przecież takiego łatanego z przęsłem w innym kolorze nie chcemy. Wymiana całego płotu z tego tytułu, nie może być jednak zrefundowana z ubezpieczenia w całości.
Jeśli jednak interesowałaby nas ta wersja, to trzeba się liczyć się z tym, że ubezpieczenie zaoferuje nam maksymalnie wyrównanie różnicy ceny płotu nowego i starego. Zależy jeszcze, jakiej wysokości będzie to wyrównanie, jak się dowiemy, będziemy najwyżej kwestionować.
Póki co czekamy więc na decyzje, ale w sumie to dobrze, że sami nie latamy i nie musimy pisać żadnych wniosków ani pism. Wszystko jest w rękach poważnej kancelarii prawnej i naprawdę zainteresowanej prawniczki.
Mimo koniecznego udziału własnego taka reprezentacja, czyli prawna ochrona ubezpieczeniowa (tzw. Rechtsschutz) się więc opłaca.
Poza tym jako klient reprezentowany przez kancelarię jest się automatycznie inaczej traktowanym, niż jako osoba prywatna. Oni po prostu wiedzą, że z kancelarią trzeba się liczyć.
Nie wyobrażam sobie teraz jeszcze oprócz innych obciążeń zajmować się korespondencją z ubezpieczycielem. Cieszę się więc, że możemy się odprężyć i zajmować w tym czasie innymi sprawami, których i tak jest dość.
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wilma

W takim razie życzę aby sprawa szybko się rozwiązała, na wiosnę stał nowiuśki ładny płot i żebyście odetchnęli z ulgą. 🙂
Pozdrawiam serdecznie 🙂

Anna Maria P.

Rechtsschutz trzeba miec! Ile ja spraw nawygrywalam, na ktore normalnie nie byloby mnie stac. A wiesz juz, w jakiej ubezpieczalni mial polise sprawca?

Annette ;-)

Dobre i wyrównanie, to zawsze trochę pieniędzy do wydania mniej.

Jaga A

Jeśli jest dobry ubezpieczyciel to żadna szkoda nie jest straszna – wiem co mówię:) Zalało mi kuchnię i kilka frontów meblowych nie nadawało się do użytku – ubezpieczyciel kazał mi wymienić wszystkie 🙂 i za wszystkie zapłacił. Teraz już wiem co co płacę ubezpieczenie 🙂

marigold

To prawda, trzeba miec ubezpieczenia i zdecydowanie lepiej pod kazdym wzgledem jak taka kancelaria prawna to zalatwia. Nie mieliscie chyba w najblizszym planie zmiany ogrodzenia, ale jak trzeba to trzeba.

Czarny(w)Pieprz

Wybacz Iw, ale jeśli to nie dotyczy koloru paznokci to kompletnie nie mogę się skupić:-)) Ja takie sprawy zostawiam na głowie faceta i oddalam się kurcgalopkiem, no, okropna jestem. Pozdrawiam:-)

Nivejka

Ja w ogóle nie wiem jak takie sprawy załatwiać. A nawet gdybym wiedziała, to udaję, że absolutnie nie mam o niczym bladego pojęcia;D

Antoni Relski

Wydawało mi się że na zachodzie to wszystko działa lepiej. Chyba to jednak prawda

16
0
Would love your thoughts, please comment.x