Blog

Jesienny lightpainting w Bremie, 09.10.2021

13 października 2021

W poprzedni weekend, który był ostatnim chyba tej jesieni słonecznym i w miarę ciepłym zestawem piątkowo-sobotnio-niedzielnym pojechałam do Bremy, żeby kolejny raz wziąć udział w zdjęciach rysowanych światłem, zwanych w żargonie fotograficznym lightpainting. Jak wiadomo tego typu zdjęcia wymagają ciemności, odpowiedniego wyposażenia, spokojnego tła i równie spokojnej modelki lub modela z uwagi na długi czas naświetlania konieczny dla wykonania takich zdjęć. Dopiero taki zestaw pozwala mieć nadzieję na wykonanie ciekawych zdjęć.

Tym razem spotkaliśmy się w nieco innym gronie i miejscu, a dokładnie w Skateparku w Überseehafen. Elementem łączącym był mistrz ceremonii, @ulis_moments, który ze swoim wyposażeniem umożliwia ciągle inne jedyne w swoim rodzaju rysunki w powietrzu.

Tym razem grupa fotografów złożona była oprócz @ulis_moments, z @katjas_photobox, @wanderfalke17, @tanjaschonbeck i Olivera (nie ma konta na IG).

Mnie tym razem znów najbardziej pasowała rola modelki, bo wykonywania zdjęć tego typu dopiero się uczę. Tym razem niestety zabrakło fotografki z poprzedniej sesji, która ma dobrze opanowaną obsługę Canona i ostatnim razem pomogła mi ustawiać aparat odpowiednio w zadanych parametrach. Mam więc tylko kilka zdjęć z tych momentów, kiedy to nie ja pozowałam do zdjęć. Zaś autorami zdjęć, które Wam przedstawię są w.w. osoby.

Nie ma co gadać, pokażę Wam zdjęcia:

 

 

@ulis_moments wykonywał też innego rodzaju zdjęcia, czyli bez modela/ki, popatrzcie na to:

W tej serii szukajcie mnie na drugim zdjęciu. 🙂

A tu podzielę się z Wami jeszcze paroma zdjęciami, które otrzymałam bezpośrednio od nich.

 

 

Cieszę się, że po raz kolejny wzięłam w takim foto-magicznym przedsięwzięciu. 🙂

A to moje zdjęcia:

I jeszcze mój filmik:

No i na koniec mój post z Instagrama:

Zdjęcia robiliśmy w temperaturze od 14 do 11 stopni Celsjusza, było trochę wiatru, stąd między innymi rozmyte gdzieniegdzie płonące koło. Musieliśmy też przeprowadzić małe negocjacje z obecnymi w Skateparku młodymi ludźmi, żeby na 2 minuty wyłączali swoje latarki, bo zakłócały nam one naświetlanie naszych zdjęć. 🙂

Pożegnaliśmy się do następnej sesji, bo to na pewno nie była moja ostatnia. Być może do przyszłej sesji uda mi się dokupić samowyzwalacz na pilota, żebym mogła sama uruchamiać swoje zdjęcia. Bez tego trochę trudno występować w dwóch rolach – modelki i fotografa. Tym razem jednak chyba zamknęliśmy sezon na tego rodzaju zdjęcia, przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Ledwo wytrzymałam około 3 godziny w tym lekkim płaszczyku.

A jak Wam się podobają zdjęcia?

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jotka

Super zabawa i świetne efekty, niektóre podobają mi się szczególnie.
Przypuszczam, ze niełatwo zrobić dobre zdjęcie w takich warunkach, co widać na tym krótkim filmie.
Nietypowa pasja, ale pasje kolorują nam życie:-)

anabell

Jak już wiesz z Fb zdjęcia fajne i mam nadzieję ,że za bardzo nie zmarzłaś. Niestety takie nocne zdjęcia chyba milej się robi gdy jest ciepło. Jeszcze trochę i będziesz musiała pozować w jakimś białym futerku;)

Iva

Supet zabawa, świetne efekty!!!

PKanalia

najpierw „wow!” /stan umysłu „przed myśleniem”/, a z myślenia 'po” wynika, że ten ciemny (czarny?) pasek to trochę nie bardzo… chyba, że w kolorze kapelusza, do tego z taką wielką złotą klamrą w kształcie głowy… hm… na pewno nie głowy kiczowatego byka w stylu country, tylko… wiem!… psztymojchera z układu Krajzupli z oczami również pod kolor…
akurat psztymojchery wcale nie mają oczu, ale czy ktoś to sprawdzi?… szczegóły, szczegóły…
p.jzns 🙂

Teatralna

dla mnie absolutna REWELACJA. Zdjęcia i modelka oczywiście. filmik też wiele wyjaśnia. Bycie modelką, to ciężki kawałek chleba ))) zawsze stawiałam 6 na plastyce.

Antoni Relski

Niektóre ujęcia jakby pozowane przed piecem martenowskim.
Potęga

Agnieszka

Cudo! Na ścianę!

Anna K. Olszewska (Jael)

To jest świetne, podoba mi się taka metoda. 😀

Iwona Zmyslona

Gratuluję ciekawej nowej pasji. Niechaj się rozwija w zamierzonym przez Ciebie kierunku. Pozdrawiam.

Annette ;-)

Piękne, a Ty, dzięki płaszczowi i kapeluszowi wyglądasz na nich bardzo dziewczęco. Pozdrawiam 🙂

trackback

[…] kilka osób z kręgu fotografów, z którymi robiłam m.in. pokazywane Wam sesje lightpainting 1 i lightpainting 2. Jedna z fotografek mieszka w moim mieście i spotykałyśmy się też już na wspólne spacery, a […]

21
0
Would love your thoughts, please comment.x