Blog

Odwiedziłam Bremen Classic Motorshow 2024

5 lutego 2024

Wczoraj całkiem spontanicznie wylądowałam na niezwykle ciekawym wydarzeniu w Bremen. Odbyły się tam bowiem Targi Motoryzacyjne Samochodów, głównie starych, czyli oldtimerów. Oryginalna nazwa to Bremen Classic Motorshow 2024. Tegoroczna edycja tych targów odbyła się już po raz 22 w halach 1 do 7.

Na wejściu w pierwszej hali na zwiedzających czekała olbrzymia przestrzeń z częściami zamiennymi do samochodów. Nic dziwnego, w końcu większość z nich już się nie produkuje, tak więc naprawy są możliwe tylko dzięki takim targom lub samoróbkom. Moim zamiarem nie było jednak oglądanie tych części, w końcu nie posiadam i nie zamierzam kupować oldtimera. Najwięcej oldtimerów i joungtimerów zgromadzono w hali 5 i 6. I to tam spędziłam najwięcej czasu na fotografowaniu tych pięknych pożeraczy szos.

Sobota okazała się niezbyt dobrym dniem na zwiedzanie targów, a w każdym razie totalnie trudny na robienie zdjęć, bo trzeba było naprawdę cierpliwości i szczęścia, żeby uchwycić te ułamki sekund, w których ciekawy obiekt był na tyle nie zasłonięty gapiami, żeby dało się go jako tako sfotografować. Dlatego nie będzie dziś perfekcyjnych zdjęć, tylko zdjęcia jako takie, na których jednak udało mi się uchwycić conieco z tego automobilowego piękna.

Na wystawie były obecne najbardziej znane marki: Mercedes, BMW, Opel, Porsche, Ferrari i wiele innych.

Za dużo nie będę opowiadać, bo najlepiej obejrzeć zdjęcia. A tak przy okazji, przy tej okazji dowiedziałam się, że oprócz oldtimer jest też grupa młodych oldtimerów. Oldtimer to samochody, które liczą sobie ponad 30 lat i więcej, a joungtimery liczą sobie między 25 do 35 lat.

Na targach można było też kupować samochody, dlatego większość z nich była wyposażona w tabliczkę informacyjną o marce samochodu z rokiem produkcji i ceną.

Nie jestem specjalnie znawcą samochodów, ale podziwiam ludzki geniusz, który je wymyślił i wykonał oraz lubię je fotografować.

Przy takich cudeńkach nie trzeba się za długo rozpisywać. Niech obrazy przemówią same za siebie!

 

 

Info na temat imprezy znajdziesz pod tym linkiem.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jotka

Ale super atrakcja!
Czasami widujemy pokazy starych aut przy różnych okazjach, u mnie odbywa sie co roku zjazd maluchów i klasyków.
W Poznaniu kiedyś trafiliśmy na wystawę nowoczesnych aut, a ich kierowcy, to tez były niezłe ciacha:-)
Dzięki za te fotki, jakbym tam była!

anabell

Na takich wystawach najbardziej lubię oglądać ….ludzi. Ileż przeróżnych uczuć jest wtedy „wymalowanych” na twarzach „oglądaczy”!Dawno nie byłam na takiej wystawie.

Świechna

Mój sąsiad byłby w siódmym niebie (co rok kupuje jakiś stary samochód, remontuje go i sprzedaje, a w międzyczasie jeździ nim na rajdy starych samochodów). Przyznam Ci się, że nigdy na takiej wystawie nie byłam.

mr Andrzej

Co za niesamowita przygoda na Bremen Classic Motorshow 2024! 🚗📸 Twoje zdjęcia oldtimerów są naprawdę ujmujące, a opis wydarzenia sprawił, że czuję się, jakbym był tam razem z Tobą. 🌟 To fascynujące, jak ludzki geniusz ożywia te pojazdy sprzed lat 🚙💨✨

Antares

Jeju, no raj! Pamiętam jak za młodu miałam hopla na punkcie garbusów 😉 Kiedyś nawet trafiłam w jednym z komisów na jednego tak odpicowanego w kosmos, że nie można było oczu oderwać. Pamiętam, że miał lakier granatowy metalik, z liliowo-fioletowym połyskiem oraz wszystko chromowane. Pozdrawiam!

MaB

Podziwiam myśl techniczną. Zachwyca mnie piękna linia, kolor i kształt. Ten czerwony z początku by do mnie pasował. Nawet ma moje inicjały na masce. Już sobie wyobrażam ten wiatr we włosach. 😀

MaB

Kompletnie nie znam się na mechanice, ale lubię piękne auta i motory. 😉 Mimo to, cieszę się również, że pomalutku wraca sezon rowerowy. Dalej jeździsz rowerem? Kiedyś czytałam bloga zapalonego cyklisty. Pół świata tak zwiedził.

Jael

Lubię takie wydarzenia. Ostatnio był u mnie w Łodzi Moto Weteran Bazar, stare sprzęty, głównie motocykle. Pojawiła się też broń biała (widziałam w gazecie internetowej). Niestety byłam w pracy.
Bywam na tego typu wystawach wyłącznie przypadkiem, zaplanować się nie da, bo mąż nie lubi motoryzacji i go takie miejsca nudzą. A rzadko w weekend udaje mi się gdzieś wyrwać sama.
Bardzo lubię fotografować samochody, byłam z aparatem na podobnej wystawie w Liechtensteinie i raz trafiłam na wyścigi oldtimerów, to było ekstra. Fotografowanie ich w ruchu na krętych drogach. Byłam w siódmym niebie, oczywiście mąż miał szybko dosyć.

Jael

Dam Ci wskazówkę a propos fotografowania samochodów w ruchu. Na początku robiłam na automatycznych ustawieniach do zdjęć w ruchu, ale zatrzymywałam tym ruch. Takie zdjęcia muszą być dynamiczne, czyli felgi muszą być rozmazane i tło też może się rozmyć, a ja na swoich zdjęciach wszystko zastopowałam. Chciałam tamtymi zdjęciami z wyścigów wygrać pewien konkurs fotograficzny, ale powiedziano mi, że widać automat, a nie moje umiejętności. 😉 Z rozdzielaniem się nie byłoby problemu, ale ciężko ten czas pogodzić jeszcze z pracą. Czasami czekamy na to wspólne wolne z tydzień / dwa. Wydarzenia się kumulują i już sama czasem nie wiem co… Czytaj więcej »

Jael

Dopóki nie zaleczysz gardła, odradzałabym rower w ogóle. Oszczędzać się i leczyć. Bo rower czy cokolwiek innego, mogłoby tylko osłabić Twoją odporność. Twoje ciało właśnie toczy walkę.
Mam z tym czasem dokładnie tak jak Ty.

teatralna

lubię stare auta, ale fascynatka motoryzacji nie jestem 🙂
Naczelnik byłby zachwycony.

teatralna

ale też mi sie podobają tylko nie dla mnie, bo już tylko automatyczną skrzynię obsługuje. Uściski.

Nitager

Mmmmmm! Tyle tylko z siebie mogę wydusić… Cuda, cudeńka!

Annette ;-)

Ciekawe wydarzenie. Pozdrawiam 🙂

26
0
Would love your thoughts, please comment.x