Blog

Opowiadam obrazem

10 maja 2020

A czasem zdarzają się takie dni, że wokół tyle się dzieje, że nawet na uporządkowanie podstawowej pracy zawodowej i domowej ledwo wystarcza siły, czasem nie chce mi się pisać zbyt wiele.
Wtedy najbardziej potrzebuję odreagowania – najlepiej w ruchu, jeszcze lepiej na świeżym powietrzu.
Cudownie a czasem trudno ale mimo wszystko sensownie jest wtedy wypuścić się w trasę i jeździć do późna, podziwiając widoki. A nad moim morzem (tak przywykłam od pewnego czasu o nim mówić, bo to pierwsze morze, nad którym mieszkam) widoki są zawsze. Na mnie nadal robią wrażenie.
I wtedy powstają na przykład takie zdjęcia.

Albo to: musiałam zsiąść z roweru, żeby uchwycić ten port jachtowy, jeszcze niedawno z uwagi na pandemię nie było tam ani jednej łodzi!

Pamiętam każde zdjęcie, które zrobiłam w ciągu ostatnich lat, najczęściej nawet te z poszczególnych spacerów po tej samej okolicy. A niektóre kojarzą mi się szczególnie.
Na przykład poniższa gerbera stała na stoliku w knajpce, kiedy odwiedziłam moją przyjaciółkę Kasię w Cieszynie kilka lat temu.

Pamiętam po jednym spojrzeniu, gdzie w jakim lesie w Warszawie (wiem nawet w którym miejscu) sfociłam ten wrzos:

… z kim byłam na spacerze, czyli kto mi zrobił to zdjęcie…

Oraz jaki miałam nastrój, i z kim byłam na spacerze o tutaj:

A tu jest Mozart, kiedy byłyśmy z wizytą u Anabell (kliknijcie na to, można sobie przypomnieć!).

Dokładnie pamiętam spacer na rowerze oraz w którym miejscu lasu w warszawskim Aninie złapałam w obiektyw tę ślicznotkę:

 

Gdyby ktoś mnie zapytał, fotografia jest moją pierwszą pasją.

Nie jedyną, a foto najlepiej kiedy wyjeżdżam gdzieś w trasę na rowerze. Uwielbiam te momenty, kiedy mogę się oderwać i skupić tylko na tych dwóch elementach. Jazda na rowerze, a w trakcie w przerwach sesje foto.

I to mi chyba tak zostanie… O innych pasjach napiszę przy innej okazji.

Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
anabell

Te bratki rzeczywiście „ślicznościowe”. Wyglądają jak barwna makatka. No i piękne miałaś to spotkanie z sarenką,. Zapomniałam Ci powiedzieć- wreszcie ukończyli ten remontowany kawałek szkoły niedaleko mnie, Chyba strzelę fotkę z tej okazji. Oczywiście to tylko 1 „kawałek” budynku zrobiony- została ta część z wejściem i to co „za rogiem”, czyli druga polowa budynku.”Focić” to ja lubię- nie lubię tylko „być focona”.
Buziam;)

Antares

O jaaaa… Zdjęcia tej sarenki to ja Ci gratuluję! Ciekawa sprawa, bo u mnie też kombinacja rower+fotografia to ta najulubieńsza. Teraz nie mam czasu na fotografowanie, zresztą chwilowo nie mam weny przez ten czas zamknięcia. Ale wrócę do tego. I wrócę do staruszka Canona. 😉 Tak to jest, że osoba fotografująca rzadko staje na celowniku obiektywu, jednak poukładane chronologicznie zdobycze wypraw fotograficznych malują historię takiej osoby. Odtwarzają to, co widziała i co wtedy czuła. Świetna sprawa. P. S. Pierwsze foto rewelacja!!!

jotka

Podobno pamiętamy więcej dzięki fotografiom właśnie. gdybyś miała te same momenty przywołać bez posiłkowania się zdjęciami byłoby trudno…
Dlatego lubię wracać w znane miejsca, bo nigdy nie jest tak samo, a data na fotografii jest dowodem na zmiany pogody, nastroju, na zmianę naszego wyglądu 🙂
Czasami w tym kronikarskim zapędzie zapominamy, by spojrzeć własnym okiem 😉

Ken.G

Śliczne te zdjęcia, aż się rozmarzyłam. I uśmiechnęłam do tej wody, i do tej zieleni. I do tej sarenki 🙂

Anna K. Olszewska

„Jazda na rowerze, a w trakcie w przerwach sesje foto.” Uwielbiałam to kiedyś. Dlatego zamierzam przewieźć rower z powrotem do Polski, bo w Szwajcarii zupełnie nie ma gdzie jeździć. Nie ma przede wszystkim takie plenerów na rower. 🙂

Anna K. Olszewska

Są tacy, którzy jeżdżą po górach na rowerze, ale to są ekstremalne drogi, czasami własnym oczom nie wierzę gdzie oni wjechać potrafią. No i mają super sprzęty. Nie mam roweru nadającego się na górskie szlaki, a poza tym jakoś nie pociąga mnie ten sport. A doliny są nijakie więc rower stoi i się kurzy. Czasami do sklepu na nim pojadę

Nitager

Ta zagadka „kto zrobił mi zdjęcie?” jest bardzo łatwa. Sądząc po ujęciu, zrobił je kot. Zgadłem?

PKanalia

dziękować 🙂
za co?…
otóż przypomniałaś mi, że czas podjechać do Parku Skaryszewskiego odwiedzić żółwie błotne…
z tymi żółwiami było tak, że kiedyś ludzie wrzucali tam do stawu żółwie czerwonolice, które im się znudziły lub urosły za duże, gatunek inwazyjny zresztą… ale któregoś roku wszystkie odłowiono, trafiły do ZOO, a na ich miejsce introdukowano nasze rodzime błotniaki, bardzo w Polsce zagrożone zresztą… od tamtej pory tam zaglądam co jakiś czas…
p.jzns 🙂

Annette ;-)

Dobrze jest mieć pasje, bo dzięki nim codzienność jest lżejsza do zniesienia. Pozdrawiam 🙂

Iwona Zmyslona

Droga Iwonko, z okazji Imienin przesyłam życzenia szczęścia, zdrowia i radości oraz spełnienia marzeń i realizacji planów. Ucałowania.

Iwona Zmyslona

Droga Iwonko, z okazji Imienin przesyłam życzenia szczęścia, zdrowia, radości oraz spełnienia marzeń i realizacji planów. Ucałowania.

oko

wspominki majowe – już to widziałem. zamiast miłością, miesiąc nasiąkł wspominkami, jakby był listopadem.
uśmiecham się niezobowiązująco. pstrykaj naprzód, na sortowanie przeszłości będzie jeszcze czas.

kloszard

Jak miło ,że dobrze się Pani miewa i niech tak zostanie-wszystkiego dobrego.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x